5
Gydytojai dermatologai: ką reikia žinoti apie atopinį dermatitą
2023-10-29
Atopinis dermatitas – tai lėtinis odos uždegimas, kurį lydi nuolatinis niežulys, kuris paprastai dažniausias pacientų nusiskundimas, ir įvairūs pasikartojantys odos bėrimai bei pažeidimai. Dėl šių simptomų liga dažnai painiojama su alerginėmis organizmo reakcijomis, juolab kad dažnai atopinį dermatitą iš tiesų gali lydėti ir kuri nors alergijos forma. Todėl pacientai savo iniciatyva vengia tam tikrų maisto produktų tikėdamiesi, kad odos būklė pagerės, tačiau tokiu būdu tik dar labiau apsunkinama kasdienybė, o būklė nepagerėja.
Dalis ligos atvejų susiję su paveldėjimu, kai atopinis dermatitas perduodamas iš kartos į kartą. Kita atvejų grupė susijusi su alerginės prigimties ligomis. Dar vienas galimas veiksnys – aplinkos įtaka, pavyzdžiui, vandens kokybė, t. y. kietas vanduo, saulės stoka.
Skaityti visą straipsnį
2
Kokias odos problemas galima išspręsti atliekant procedūrą frakciniu lazeriu?
2023-10-29
Mažytės, plonos adatėlės greitai, bet švelniai susminga į iš anksto užprogramuotą odos gylį, atverdamos kanalus, pro kuriuos sklindant radiodažnio bangoms, veikiami gilieji odos sluoksniai – stimuliuojama kolageno skaidulų regeneracija ir elastino gamyba. Šios metodikos dėka maksimalus estetinis rezultatas užtikrinamas beveik nepažeidžiant epidermio (viršutinio odos sluoksnio), todėl ir po procedūrinis laikotarpis itin trumpas. Po procedūros atsiradęs paraudimas ir veido jautrumas praeina dar tą pačią dieną. „Procedūros dieną rekomenduojama labiau pasaugoti odą, odos niekuo netepti, nesportuoti, nesilankyti pirtyje, baseinuose, tačiau jau kitą rytą galima naudoti odos priežiūros ir makiažo priemones, užsiimti įprasta veikla.
Skaityti visą straipsnį
3
Tiesos ir mitai apie kremus su SPF
2023-10-29
Ar manote, kad apsauginis kremas nuo saulės su SPF 100 suteikia daugiau nei tris kartus didesnę apsaugą nuo saulės spindulių nei kremas su SPF 30? Tai netiesa. „Environmental Working Group“ (amerikiečių aplinkosaugos aktyvistų organizacijos) ataskaitoje teigiama, kad tinkamai naudojamas SPF 50 kremas nuo saulės blokuoja 98 proc. UVB spindulių , o SPF 100 – 99 proc. Apsaugos skirtumai tarp filtrų iš tiesų nėra tokie dideli. Vis dėlto geriausia rinktis kremą, kurio SPF yra ne mažesnis kaip 30.
Dermatologai pataria visiems naudoti apsauginius kremus nuo saulės – tyrimai netgi rodo, kad tamsią odą turintys žmonės dažniau miršta nuo odos vėžio, nes pavėluojama jį pastebėti.
Skaityti visą straipsnį
8
Kai ištinka problemos su plaukais: kokie patarimai gali padėti
2023-07-14
„Plaukai silpsta dėl nualinto imuniteto, vitaminų ar mikroelementų trūkumo, hormonų sutrikimo, patiriamo streso ar aplinkos užterštumo. Taip pat dėl šalutinio poveikio, kurį sukelia tam tikri medikamentai, pavyzdžiui, vaistai aukštam kraujo spaudimui reguliuoti, antidepresantai, anaboliniai steroidai, diuretikai ar kontraceptikai“.
Plaukų slinkimas ir retėjimas – taip pat opi problema, kamuojanti įvairiais gyvenimo tarpsniais. Tarp tyliųjų šios problemos „kaltininkų“ yra tam tikri vaistai, hormoniniai sutrikimai, dietos ir didelis stresas.
Prisiminkite, yra būdų ir priemonių, kurios padės sustiprinti nualintus plaukus – pasinaudokite vaistininkės patarimais ir džiaukitės jų sveikata bei žvilgesiu.
Skaityti visą straipsnį
5
Kosmetikos priemonės su rūgštimis: ar tikrai vasarą geriau jų nenaudoti?
2023-07-14
„Rūgštinė kosmetika yra galinga grožio priemonė, kuri pagerina odos išvaizdą, tekstūrą ir padeda išspręsti labai daug kitų odos problemų, – sako gydytoja dermatovenerologė. – Dėl savo efektyvumo ir teikiamos naudos, ji plačiai naudojama visame pasaulyje, įskaitant ir labai saulėtas šalis, kur žmonės šių priemonių naudojimo neatsisako ištisus metus.“
Visgi vienas dažniausių mitų, kuris gaubia rūgštinės kosmetikos priemones – kad jas galima naudoti tik žiemą. „Mitas, kad kosmetiką su rūgštimis galima naudoti tik žiemą, teigiamai ji veikia ištisus metus. Nepriklausomai nuo metų laiko, būtinai nepamirškite dienos metu naudoti apsaugą nuo saulės ir produktus pirkite tik iš patikimų prekybos vietų.“
Skaityti visą straipsnį